Anne karnındaki bebek ilk ne zaman hareket eder

Anne karnındaki bebek ilk ne zaman hareket eder
Bu yazı kez okundu.
23 Haziran 2013 15:03 tarihinde eklendi
Etiketler :

Hamilelikte ilk ne zaman bebeğin hareketi hissedilir?

Tüm anne adayları büyük bir heyecanla bekler karnındaki bebeğin hareket etmesini. Gerçekten de hamileliğin belki de en heyecanlı anı bebeğinizin ilk tekmesini atmasını hissetmektir. İlk hamilelikte genelde 20. haftada ilk hareketler hissedilebilir. Deneyimli anneler ve ikiz bekleyenler 18. haftadan itibaren heyecanlanmaya başlayabilirler. Ayrıca kız çocukları daha erken hareket ederler. İlk hareketi hisseden anne adayı yüzündeki tuhaf duyguyla ilk önce ne olduğunu acaba tekme mi yoksa başka birşey olduğunu anlamaya çalışırken kısa br süre zarfında bu tekmeler rutin hale dönüşür. Artık çocuğu annesine cevap vermeye başlamıştır bile. Anneyle bebek arasındaki yaşam bağıdır bu tekmeler bir yandan. Aslından bebek annesine sağlıklı iyi durumda olduğunu haber vermektedir.

Hamileliğin son aylarına geldiğinde ise bu tekmeleri hissedilmesi gerçekten çok önemlidir. Bu sefer de çocuk tekme atmadığında telaşlı bir bekleyiş alıverir. Acaba soruları sarar insanın aklını. Çoğunlukla çok şükür kelimeleriyle sonlandırır bebeğiniz bu telaşlı bekleyişi :) .

Not: son aylarda bebeğiniz tekme atmıyor veya hareketlerini hissedemiyorsanız zaman kaybetmeden bir doktorunuza görünün…

Benzer yazılar
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

REKLAM
REKLAM
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Elmayarısı
yukarıya Çık
//-->